Willim Consulting
„Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my“     
—  Henry Ford, 1923.

Usługa preselekcji


Jest to usługa skierowana do Klientów, którzy nie mają czasu oraz odpowiednich zasobów ludzkich by prowadzić samodzielnie pracochłonny i kosztowny proces rekrutacji, jednakże chcą samodzielnie prowadzić selekcję z ograniczonej puli kandydatów.

Jest to również rozwiązanie dla tych Klientów, którzy nie chcą całkowicie rezygnować z udziału w procesie, aczkolwiek potrzebują wsparcia doświadczonych specjalistów ds. rekrutacji. Jest to rozwiązanie idealne dla tych Klientów, którzy chcą sami zaangażować się w końcowy etap rekrutacji przyszłych pracowników, koncentrując się jedynie na wyborze najlepszych kandydatów z ograniczonej i zweryfikowanej przez naszych konsultantów puli kandydatów. W ten sposób przedstawiani kandydaci są już wyselekcjonowaną grupa osób – które nie tylko przeszły etap preselekcji, ale przeszły pomyślnie II etap rekrutacji – czyli rozmowę kwalifikacyjną z konsultantem ds. rekrutacji. Usługa ta skierowana jest zwłaszcza do klientów, którzy poszukują pracowników średniego i niższego szczebla oraz dla tych pracodawców, którzy w rekrutacji standardowo wykorzystują własną pulę testów i zadań. W każdym momencie na życzenie Klienta usługa ta może zostać poszerzona o dodatkowe elementy, takie jak weryfikacja referencji.